Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

zamknij

Kategorie

INFORMACJE

  • Płatności

    Płatności

Najczęściej kupowane

Kominy przemysłowe.

Kominy przemysłowe.

Dzisiejsze kominy przemysłowe kojarzone są wyłącznie z dewastacja środowiska naturalnego. Czy jest w tym racja? Raczej nie, gdyż komin ma za zadanie oddalenie od nas substancji trujących i pylących. Trucicielami są piece, kotły, które produkują spaliny i inne groźne substancje. Zadaniem takich kominów jest wyrzucenie ich wysoko do atmosfery, jak najdalej od ludzi. Kominy przemysłowe odprowadzają spaliny pieców hutniczych, kotłowni, elektrociepłowni i innych urządzeń przemysłowych. Są też jednak kominy o nietypowym zastosowaniu np. w jednej z kotlin w górach bułgarskich służy jedynie do wentylacji. W krajobrazie polskich miast dominują wysokie kominy żelbetonowe i trochę niższe kominy stalowe. Kominy budowane na początku XX wieku są najczęściej murowane z cegły. Typowy komin żelbetonowy osiąga wysokość ok. 120 m. Pierwszym etapem budowy komina jest ułożenie fundamentu, później betonuje się dokładnie izolowany wełną mineralna żelbetonowy trzon komina od wewnątrz wyłożony wymurówką ceramiczną. Izolacja chroni przed wychłodzeniem komina, co zapewnia prawidłowy ciąg kominowy. Ceramiczna wymurówka chroni komin przed działaniem agresywnego środowiska mokrych spalin i wysokich temperatur. Kominy wyposażone są w oświetlenie ostrzegawcze z lamp rubinowych jak i bało czerwone pasy malowane na trzonie.

Kominy przemysłowe stalowe najczęściej stosują małe lokalne ciepłownie. Każdy element składa się z rury stalowej izolowanej długości około 2 m z kołnierzem. Każdy segment kompletowany jest na ziemi a następnie montowany jeden na drugim za pomocą dźwigu. Komin obudowany jest konstrukcją stalową kratową, która pełni rolę konstrukcji nośnej.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code