Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

zamknij

Kategorie

INFORMACJE

  • Płatności

    Płatności

Najczęściej kupowane

Frezowanie komina.

Frezowanie komina.

Frezowanie komina jest bardzo trudną czynnością, która może być wykonana wyłącznie przez profesjonalistę, czyli kominiarza.

Frezowanie to zabieg mechaniczny, którego celem jest powiększenie wewnętrznej części komina, w taki sposób, by mógł się do niej zmieścić wkład. Technikę tą wykorzystuje się w sytuacji, kiedy zależy nam na pozbyciu się spalin i sadzy, które negatywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie przewodu kominowego. Oprócz tego, zaleca się wykonanie tej czynności, gdy chcemy poprawić komin, podłączyć urządzenie do wyższej mocy, niż obecnie lub po prostu gdy dotychczasowy komin jest nieszczelny i trzeba zamontować wkład kominowy lub wzmocnić specjalną masą plastyczną.

Niezbędnym narzędziem do wykonania tej czynności jest frez kominowy. Funkcjonalność tego urządzenie polega na usuwaniu (od wewnętrznej strony komina) niepotrzebnej warstwy gruzu i pozostałych szkodliwych substancji. Jeżeli zależy nam na rekonstrukcji uszkodzonego systemu kominowego, to frezowanie jest także idealnym rozwiązaniem.

Pomimo tego, że opisywana czynność, jest trudną operacją, to jest to zabieg bezinwazyjny, bowiem nie wymaga kucia bruzd w kominach, ani rozbierania cegieł. Dodatkowo, nie wpływa on negatywnie na funkcjonowanie w domu, czy mieszkaniu. Frez kominowy działa wewnątrz urządzenia (skąd zbiera kurz, pył, gruz) dlatego po skończonej pracy nie trzeba martwić się o bałagan.

Warto zauważyć, że większość kominów budowanych z cegły, czy betonu można poddać czynności frezowania. W przypadku komina wykonanego z innego materiału, należy poradzić się technika, który ostatecznie zdecyduje, czy należy wykonywać ten zabieg.

Po skończonej pracy, powinno przeprowadzić się kontrolę urządzenia, za którą odpowiada mistrz kominiarski.