Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

zamknij

Kategorie

INFORMACJE

  • Płatności

    Płatności

Najczęściej kupowane

WKŁADY KOMINOWE TYPU "ALUFOL"

WKŁADY KOMINOWE TYPU

Temat montażu wkładów kominowych, nie jest wszystkim dobrze znany, ale coraz częściej zwracacie się do nas z pytaniem jak uszczelnić np. komin wentylacyjny lub opalany gazem. Metody, które Wam podpowiadamy, często są idealnym rozwiązaniem problemu, ale nie zawsze udaje nam się pomóc na odległość.

W dzisiejszym poście opiszemy jedną z tańszych, szybszych i równie dobrych metod zadbania o Wasze kominy.

Niewielu z Was, słyszało o wkładach kominowych ALUFOL, a szkoda, bo wkłady tego typu, są doskonałym zabezpieczeniem wewnętrznej powierzchni spalinowych przewodów kominowych przed agresywnym działaniem spalin, powstałych w wyniku spalania gazu ziemnego oraz idealną metodą na uszczelnienie przewodów wentylacyjnych.

Produkowane są w postaci rękawa, na który składają się 4 warstwy różnych materiałów takich jak:

1. folia polietylenowa,

2. tkanina z włókna szklanego,

3. kwasoodporna folia aluminiowa pokryta topliwą folią polipropylenową,

4. rozpierająca folia polietylenowa (rękaw technologiczny)

5. szew podłużny folii aluminiowej

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA WKŁADU TYPU ALUFOL:

- Szczelność - powoduje zahamowanie erozji substancji będących składnikami spalin wgłąb wewnętrznej powierzchni komina;

- Niezawodność - osiągnięta gładź powierzchni komina gwarantuje zachowanie dobrego ciągu gazów i uniknięcie zawirowań, cofania się spalin oraz wilgotnienia ścian;

- Minimalizacja - kosztów eksploatacji komina związanego z koniecznością odnawiania elewacji zewnętrznej, jej tynkowania i malowania;

- Łatwość - montażu oraz adaptacji starych węglowych systemów grzewczych do nowych systemów gazowych ogrzewania pomieszczeń, przy jednoczesnym spełnieniu wymaganych warunków adaptacji;

- Łatwy montaż i eksploatacja - montaż odbywa się bez kucia i trwa około 1 godziny. Okres trwałości wkładek został określony na co najmniej 20 lat, co stanowi o wiele dłuższą niezawodność niż tradycyjne metody. Wynika to z praktycznej niezniszczalności materiałów. Wstrząsy, pęknięcia i wygięcia kominów nie powodują mechanicznego uszkodzenia elastycznych materiałów wkładki ALUFOL.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE I OPIS MONTAŻU WKŁADÓW ALUFOL

- NADMUCHIWANA WKŁADKA KOMINOWA TYPU ALUFOL

Chroni wnętrze przewodu kominowego przed agresywnym działaniem odprowadzanych spalin gazu ziemnego. Może mieć zastosowanie we wszystkich budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych niezależnie od kształtu przekroju przewodu spalinowego czy wentylacyjnego.

- WKŁADKI PRODUKOWANE SĄ W ROZMIARACH:

Obwód przewodu: 50 - 180 cm. Wysokość przewodu: do 30.0 m. Technologia montażu wymaga wykonania wkładki o 1.0 m dłuższej od wysokości komina.

- WARUNKI TECHNICZNE:

Wkładka przeznaczona jest do odprowadzenia spalin o temperaturze do 250o C. Temperatura mierzona jest w kanale odpowietrzającym na poziomie czopucha.

- KSZTAŁT PRZEWODU KOMINOWEGO:

Wkładka kopiuje kanał odpowietrzający, nie formuje regularnego kształtu okręgu (oprócz okrągłego kanału odpowietrzającego). W zasadzie nie zmniejsza poprzedniego pola przekroju kanału. Posiada gładkie ścianki i zaokrąglone rogi.

- POZOSTAŁE WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE:

Wkładka jest gazoszczelna, wodoszczelna, chemicznie obojętna, nienasiąkliwa, odpowiednio odporna na tarcie z wyjątkiem stalowych strun i szczotek. Jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Gładka i "ciepła" powierzchnia wkładki zwiększa ciąg i zaoszczędza paliwo gazowe. Wkładka jest statycznie samonośna.

- PRZYGOTOWANIE PRZED MONTAŻEM:

Na czapce kominowej wkładka "ALUFOL" zostanie zakotwiczona do blachy aluminiowej profilowanej. W otworze wyciorowym bezpośrednio z dolnego zakończenia wkładki zostanie utworzony zbiorniczek na zbieranie się kondensatu (skroplin). Czopuch zostanie poprzez warstwę muru wyłożony blachą, otwór wlotu spalin wycięty i wyłożony za pomocą silikonu wysokotemperaturowego. W taki sam sposób zostanie przygotowany również otwór wymiatający.

- TRWAŁOŚĆ:

Okres trwałości wkładki kominowej został określony na podstawie badań naukowych i doświadczeń na co najmniej 20 lat.

- MONTAŻ:

Montaż wkładki trwa około 1 godziny i eliminuje wszelkie uciążliwe roboty budowlane związane z przebudową i remontem kominów systemem tradycyjnym. Instaluje się ją przez czapkę kominową do otworu wybierającego (wycioru), a w kanale kominowym zostaje rozłożona za pomocą sprężonego powietrza. W mieszkaniach nie powstaje zbyteczny brud, eliminuje się transport materiałów budowlanych i gruzu budowlanego. Instalowanie wkładki jest możliwe również podczas mroźnej pogody.

- PRZYGOTOWANIE DO MONTAŻU:

Należy dokładnie wymieść i wyczyścić przewody kominowe oraz oczyścić otwory wybierające (wyciory). Dokonać ewentualnych napraw korpusu komina i zapewnić do niego dostęp na dachu, a w przypadku potrzeby ustawić rusztowanie kominowe. Należy udostępnić otwory wlotu spalin w mieszkaniach i otwory wybierające w piwnicach.

SCHEMAT MONTAŻU:

PRZYKŁADOWA NASZA REALIZACJA:

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do takiego rozwiązania.

W calu zamówienia, wkładu typu ALUFOL zapraszamy do kontaktu 691 022 116.